შსს-ს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის, თელავის რაიონული სამმართველოს და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის კახეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული, წარსულში რამდენჯერმე ნასამართლევი კ. ხ., 1993 წელს დაბადებული ო. ს. და 1993 წელს დაბადებული ა. მ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის აგვისტოში, წინასწარი შეთანხმებით, თელავისა და გურჯაანის რაიონებში სწრაფი ჩარიცხვის რამდენიმე აპარატი დააზიანეს და გაქურდეს.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სამივე ბრალდებული ვაზიანი-თელავი-გომბორის საავტომობილო გზაზე დააკავეს. ავტომანქანის ჩხრეკისას მოპარული 1 154 ლარი და დანაშაულის ჩადენის იარაღები - ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილი ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Kakheti Police Department, Telavi Regional Division and Patrol Police Department of Kakheti Main Division of the MIA as a result of jointly conducted operative-searching and investigative activities detained previously multiply convicted K.Kh. (DoB: 1980), O.S. (DoB: 1993) and A.M. (DoB: 1993) for theft.
The investigation established that the detainees in August of the current year, with a prior agreement, damaged and robbed fast pay box machines in Telavi and Gurjaani.
As a result of operative-searching and investigative activities, all three individuals were detained in Vaziani-Telavi-Gombori highway. During the search of a vehicle the law enforcers seized stolen 1 154 GEL and weapons of a crime as material evidences.
The investigation is in progress on the fact of theft with a prior agreement by a group (part III, sub-clause “a” of the Article 177 of the Criminal Code of Georgia).