შსს-ს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის გურჯაანის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული შ.მ., ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით, გურჯაანის რაიონის სოფელ ბაკურციხეში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის კუთვნილი ავტომანქანის ჩხრეკისას, „MAUZER-WERKE A.G.OBERNDORF“-ის მოდელის არარეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღი მჭიდითა და 5 საბრძოლო ვაზნით ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილით).

The officers of Gurjaani police division of Kakheti police department as a result of the investigative activities detained Sh.M. (DoB 1973) in Bakurtskhe village for illegal purchase, keeping and carrying of firearms.
During the searching activities held in detainee’s vehicle law enforcers seized „MAUZER-WERKE A.G.OBERNDORF“unregistered pistol with magazine and 5 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms, article 236, II part, II and III parts of the Criminal Code.