შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ბათუმში ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დანაშაულებრივი ჯგუფის ორი წევრი: 1978 წელს დაბადებული, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე მურათ ა. და 1982 წელს დაბადებული, საქართველოს მოქალაქე გენადი ბ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის და გასაღების ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა მურათ ა. 60,144 გრ ნარკოტიკული საშუალების გასაღების ფაქტზე დააკავეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 18,0432 გრ ჰეროინს შეიცავს. მურათ ა-სგან ამოღებულია ნარკოტიკის რეალიზაციის შედეგად მიღებული თანხა - 20 000 აშშ დოლარი. გენადი ბ-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას კი 4,17 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 1,251 გრ ჰეროინს შეიცავს.
გამოძიება ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის და გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და ამავე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით). გამოძიებას სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველო აწარმოებს.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division as a result of operative-investigative activities detained two members of the criminal group: Turkish citizen Murat A. (DoB 1978) and Georgian citizen Genadi B. (DoB 1982) in Batumi for illegal purchase, keeping and selling of drugs in especially large quantities.
Murat A. was detained by the law enforcers in the moment of selling 60,144 gr of drug, which according to expertise contains 18,0432 gr of pure heroin. Police also seized 20 thousand US dollars obtained as a result of drug selling. During searching activities held in Genadi B’s house police detected 4,17 gr of drug, containing 1,251 gr of pure heroin .
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase, keeping and selling of drugs in especially large quantities, article 260, II part, sub-paragraph B and III part, sub-paragraph A of the Criminal Code. Investigation is conducted by Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division.