შსს-ს მცხეთა-მთიანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და დუშეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ერთობლივად ჩატარებული სამძებრო ღონისძიების შედეგად, ისანი-სამგორის სამმართველოს მიერ 2010 წლის 10 თებერვლიდან ძებნილი, 1986 წელს დაბადებული ლაშა ვ. დუშეთის რაიონის სოფელ ბულაჩაურში დააკავეს.
ლაშა ვ-მ 2009 წლის 7 მაისს მოქალაქეს სხეულის მძიმე დაზიანება მიაყენა, რისთვისაც თბილისის საქალაქო სასამართლომ 2010 წლის 4 თებერვალს ხულიგნობის (საქართველოს სსკ-ის 239-ე მუხლი), ცივი იარაღის ტარების (238-ე პრიმა მუხლი) და ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების (117-ე მუხლი) ფაქტებზე 7 წლით თავისუფლების აღკვეთა დაუსწრებლად მიუსაჯა.
აღნიშნული დანაშაული ლაშა ვ-მ პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფმა ჩაიდინა. გამოძიებამ დაადგინა, რომ ლაშა ვ-ს 2006 წლის 27 თებერვალს ჩადენილი ქურდობისთვის პირობითი მსჯავრი საქართველოს უზენაესი სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატამ 2006 წლის 14 დეკემბერს მიუსაჯა.

The officers of Dusheti regional division of Mtskheta-Mtianeti Regional Main Division as a result of searching activities held on the basis of operative information detained Lasha V. (DoB 1986) in Bulachauri village. The mentioned person was wanted by Isani-Samgori police division from February 10, 2010.
On May 7 of 2009 Lasha V. inflicted severe health injury to a certain citizen owning to which he was sentenced by the court in absentia for 7 years of imprisonment in absentia for hooliganism(article 238) and causing serious intentional health injury (article 117).
The mentioned crime was committed by Lasha V. when he was under probationary sentence. Investigation established that on February 26 of 2006 he was sentenced to probation by the Supreme Court for committing robbery on December 14, 2006.