შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს მეხუთე განყოფილების თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1966 წელს დაბადებული დავით კ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა თბილისში, კახიძის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1981 წელს დაბადებული დავით მ. დანით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა მძიმეა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე წუთში კახიძის ქუჩაზე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი დანა - ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 117-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Old Tbilisi Police Division of Tbilisi Police Main Division detained Davit K. (DoB 1996) for inflicting serious intentional damage to health.
Investigation established that detainee wounded Davit M. (DoB 1981) with a cold steel on the crossroads of Tsabadze and Uznadze streets and fled from the place of crime. The wounded person was transferred to the hospital by the ambulance. At this state his condition of health is critical. Law enforcers managed to detain Davit K. in several minutes after the crime took place, as a result of immediate operative-searching activities.
Weapon of crime-knife was seized by police as evidence.
Investigation is in progress under the article 117 I part of the criminal Code (Intentional serious damage to health ).