შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით 1960 წელს დაბადებული ჯემალ მ. ბათუმში, აეროპორტის გზატკეცილზე, ხოლო 1976 წელს დაბადებული დავით ზ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით სარფის საბაჟო გამშვები პუნქტის მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ჯემალ მ-ს მართვის ქვეშ მყოფი ავტომობილის ჩხრეკისას 49 აბი ნარკოტიკული საშუალება „სუბოქსინი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,392 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს. დავით ზ-ს პირადი ჩხრეკისას 3 აბი „სუბოქსინი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,008 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს.
გამოძიება ჯემალ მ-ს მიმართ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე ( საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის 3-ე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის 4-ე „ა“ ქვეპუნქტით), ხოლო დავით ზ-ს მიმართ დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის 2-ე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის 2-ე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Achara Regional Main Division as a result of operative-investigative and searching activities detained Jemal M. (DoB 1960) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities on airport highway in Batumi and David Z. (DoB 1976) for illegal purchase, keeping and inflow of drugs in large quantities in Georgia in the vicinities of Sarfi Border Checkpoint.
Law enforcers seized 49 pills of narcotic substance ‘Suboxine’ as a result of Jemal M-owned car search, that according to expertise results contain 0,392 gr. of Buprenorphine. As a result of personal search of David Z. officers seized 3 pills of “Suboxine”, that according to expertise results contain 0.008 gr. of Buprenorphine.
Investigation against Jemal M. is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and inflow of drugs in especially large quantities (article 260, part III subparagraph “A” and article 262, part 4, subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia). Investigation against David Z. is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and of drugs in large quantities and illegal inflow of drugs in large quantities. (Article 260, part II, subparagraph “A” and article 262, part 2, subparagraph “A”.)