შსს-ს აჭარის ა/რ მთავარი სამმართველოს ქობულეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1952 წელს დაბადებული გიორგი ტ. იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ქობულეთის რაიონის სოფელ ზედა კვირიკეში, ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის და დამხმარე ნაგებობების ჩხრეკისას ამოიღეს: „კალაშნიკოვი“-ს კონსტრუქციის 2 ცეცხლსასროლი იარაღი 2 მჭიდით, „გეკო“-ს ტიპის 2 მცილეკალიბრიანი შაშხანა, მაშხალის გასასროლი 1 პისტოლეტი. ასევე ამოღებულია სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღის 155 საბრძოლო ვაზნა.
გამოძიება იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Kobuleti division of Ajara Regional Main Division as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Giorgi T. (DoB 1952) for illegal keeping and carrying of firearms.
During the searching activities held in detainee’s house and warehouse located in the village of Zeda Kvirike law enforcers seized: 2 Kalashnikov automatic weapon with two cartridges, “Geko” type rifle and one pistol. Police also detected 155 various bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal keeping and purchase of firearms, article 236, I part of the Criminal Code.