შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ნარკოტრანზიტების წინააღმდეგ ბრძოლის განყოფილების და შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სამი პირი: ბრაზილიის ფედერაციის ორი მოქალაქე - 1985 წელს დაბადებული ელიზაბედ ლუიზა დ. და 1980 წელს დაბადებული კარინა ე, სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკის ერთი მოქალაქე, 1985 წელს დაბადებული ოდეთთე ვ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ელიზაბედ ლუიზა დ, კარინა ე. და ოდეთთე ვ. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში იმ დროს დააკავეს, როდესაც მათ საქართველოში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება შემოჰქონდათ. პოლიციამ, ელიზაბედ ლუიზა დ-ს და კარინა ე-ს პირადი ჩხრეკისას, 10 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღო, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, 4 კილო და 794,68 გრ კოკაინია, ხოლო ოდეთთე ვ-ს ხელბარგის ჩხრეკისას ამოღებულია 14 კილო და 835 გრამი მარიხუანა. სამივე დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of the Central Criminal Police Department along with Customs Department of the Revenue Service as a result of jointly held operative-investigative activities detained 3 persons: citizen of Brazil – Luisa Dos S. (DoB 1985) Karine E. (DoB 1980) and citizen of South African Republic Odette V. (DoB 1985) for illegal import of drugs in especially large quantities on the territory of Georgia.
The mentioned persons were detained at Tbilisi International Airport in an attempt to illegally import drugs in especially large quantities on the territory of Georgia. Police seized 4 kilograms and 794,68 gr of cocaine from Luisa Dos S. and Karine E. which was wrapped in 10 packages. While searching the luggage of Odotte V. 14 kg and 835 gr of marijuana was detected. Detainees have already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal import of drugs in especially large quantities on the territory of Georgia, article 262, IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code.