შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული ი.ქ., განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვა-გადაზიდვის და საქართველოში შემოტანის ბრალდებით, ხელვაჩაურის რაიონის სოფელ სარფში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, 43 აბი „სუბოქსინი“ ამოიღეს, რომელიც, ექსპერტიზის დასკვნით, 0,3418 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვა-გადაზიდვის და საქართველოში შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნტით).

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti police department as a result of operative-investigative activities detained I.Q. (DoB 1980) in Sarpi for illegal purchase, keeping, carrying and smuggling of drugs in especially large quantities.
During the personal search law enforcers seized 43 pills of subutex drug which according to expertise contains 0,3418gr of buprenorphine.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase, keeping, carrying and smuggling of drugs in especially large quantities, articles 262 IV part, sub-paragraph A and article 260, VI part, sub-paragraph IV, sub-paragraph A envisaged by the criminal Code.