შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, მამა-შვილი - 1971 წელს დაბადებული ლევან რ. და 1991 წელს დაბადებული ლუკა რ. ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების და ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ლუკა რ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას 110 აბი ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 36,3 გრ ტრიპტამინის ნაერთთა კლასს შეიცავს, ასევე ამოღებულია 18,8388 გრ კანაფის ფისი და 2,5681 გრ გამომშრალი მარიხუანა. ლევან რ-ს პირადი ჩხრეკისას ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების შემცველი 49 აბი ამოიღეს, რომელიც 2,3048 გრ ფენეთილამინის ნაერთთა კლასს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებით, ორივე დაკავებულს მარიხუანის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდათ.
გამოძიება ლევან რ-ს მიმართ ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის, ხოლო ლუკა რ-ს მიმართ ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების და ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილით და 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained father and son-Levan R. (DoB 1971) and Luka R. (DoB 1991) for illegal purchase and keeping of new psychotropic substance and drugs.
During the searching activities held in Luka R’s apartment law enforcers seized 110 pills of the so called “Bio” drug, according to expertise the seized pills contained 36,3 gr of the bio drug substance, police also seized 18,8388 gr of cannabis and 2,5681gr of marijuana. During the personal search of the detainee of Levan R. police seized 49 pills of the so called “Bio” drug, which according to expertise contains 2,3048 gr of bio drug substance. Drug test revealed that both of the detainees were under the influence of marijuana.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of new psychotropic substance and drugs, article 2601, I part and article 260 I part of the Criminal Code.