შინაგან საქმეთა მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების შესახებ სოციალური კამპანიის - „შენი გულისთვის, შენი უსაფრთხოებისთვის“ ფარგლებში გამოცხადებულ ესეებისა და ნახატების კონკურსში გამარჯვებულები საჩუქრებითა და მადლობის სიგელებით დააჯილდოვა.
კონკურსი, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, თითქმის ყველა სკოლაში ჩატარდა, თემაზე - „ერთად დავიცვათ საგზაო მოძრაობის წესები, ერთმანეთის გულისთვის“.
გიორგი მღებრიშვილმა სკოლის მოსწავლეებს პროექტში აქტიური ჩართულობისთვის მადლობა გადაუხადა: "იცით, რატომ იყო ეს კონკურსი ჩემთვის განსაკუთრებით მნიშვნელოვანი? იმიტომ, რომ ასეულობით ბავშვმა დაიწყო ფიქრი საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების მნიშვნელობაზე და ეს ჩემთვის და ჩემი უწყებისთვის ძალიან დიდი გამარჯვებაა. დანაშაულის პრევენცია, ჯანსაღი სამოქალაქო საზოგადოების ფორმირება პირდაპირ კავშირშია ბავშვებისა და მოზარდების შესაბამის განათლებასთან. ამ მიზნით, ჩვენ ბევრ პროექტს ვახორციელებთ. მალე საქართველოში პატარებისთვის „უსაფრთხო სოფელი“ შეიქმნება, სადაც ბავშვებს მათთვის გასაგებ ენაზე, შემეცნებით-გასართობი მეთოდებით, უსაფრთხოების ძირითად პრინციპებს აზიარებენ. გმადლობთ ყველას, რომ ერთად გადავდგით კიდევ ერთი ნაბიჯი უსაფრთხო საგზაო მოძრაობისკენ".
კონკურსისთვის სპეციალურად შერჩეული ჟიურის წევრებმა მოსწავლეების მიერ წარმოდგენილი, ფინალურ ეტაპზე გასული 500-მდე ესედან და ნახატიდან 9 გამარჯვებული და 21 საუკეთესო ნამუშევრის ავტორები გამოავლინეს და დააჯილდოვეს. ასევე დაჯილდოვდა კონკურსში მონაწილე მაკეტის ავტორიც.
ნახატების კონკურსში გამარჯვებული უმცროსკლასელები:
1.ქრისტინე ხითარიშვილი - ქ. ბორჯომის N1 საჯარო სკოლის მე-6კლასის მოსწავლე;
2.ანა კურტანიძე - ქ. თბილისის N39 საჯარო სკოლის მე-4 კლასის მოსწავლე;
3.მარიამ ზირაქიშვილი - გურჯაანის მუნიციპალიტეტის კაჭრეთის საჯარო სკოლის მე-5 კლასის მოსაწავლე.
ნახატების კონკურსში გამარჯვებული უფროსკლასელები:
1.თამთა ნაცვლიშვილი - ქ. თბილისის N180 საჯარო სკოლის მე-11 კლასის მოსწავლე;
2.მარიამ ტოგონიძე - ქ. რუსთავის N2 საჯარო სკოლის მე-9 კლასის მოსწავლე;
3.ვალერია მელიქიანი - ქ. თბილისის N96 საჯარო სკოლის მე-8კლასის მოსწავლე.
ესეების კონკურსში გამარჯვებულები:
1.ოლანი ბიწაძე - ქ. ჭიათურის N2 საჯარო სკოლის მე-11 კლასის მოსწავლე;
2.მარიამ აბაშიძე - ქ. რუსთავის N2 საჯარო სკოლის მე-10 კლასის მოსწავლე;
3.გვანცა ბარბაქაძე - ხობის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალსოფლის საჯარო სკოლის მე-11 კლასის მოსწავლე.
მაკეტის ავტორი: გიორგი ხაჟალია - ქ. სამტრედიის N1 საჯარო სკოლის მე-5 კლასის მოსწავლე.
ჟიურის შემადგენლობაში შედიოდნენ: შს მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე, შსს-ს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსი თეა პერტაია, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ზოგადი განათლების მართვისა და განვითარების დეპარტამენტის პოლიტიკისა და პროგრამების სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი ფიქრია მიქაბერიძე, ამავე სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი ია ვახტანგიშვილი, თბილისის საკრებულოს წევრი, საქართველოს საავტომობილო ფედერაციის პრეზიდენტი შალვა ოგბაიძე, „ტრანსპორტისა და გზების ასოციაციის“ თავმჯდომარე დავით მესხიშვილი, არასამთავრობო ორგანიზაციის - „საქართველოს ალიანსი უსაფრთხო გზებისთვის“ ხელმძღვანელი ეკა ლალიაშვილი, საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის გენერალური დირექტორი, მწერალი გიორგი კეკელიძე, მხატვარი რუსუდან ფეტვიაშვილი, მხატვარი გუგა თევდორაძე და ფსიქოლოგი ნანა ჩიჩუა.

Mr. Giorgi Mghebrishvili, the Minister of Internal Affairs of Georgia awarded the winners of the essays and drawings competition organized within the frames of the MIA road safety social campaign “For Your Sake, For Your Safety” with gifts and the Certificates of Appreciations.
Competition on the topic “Let’s Follow Traffic Rules for Each Other Sake” was organized in almost all schools throughout the country in cooperation with the Ministry of Education and Science.
Mr. Giorgi Mghebrishvili thanked the school pupils for their active involvement in the project. "Do you know why the competition was for me especially important? Because hundreds of children began to think about the significance of the road safety and it is a great victory for me and for my agency. Crime prevention, formation of a healthy civil society is directly related to the proper education of children and young people. With this purpose we are implementing many projects. Soon in Georgia the children will have the “Safe Village”, where they will share the basic principles of safety in the language understandable to them, with entertaining and educational methods. Thank you all for being with us to take another step towards the road safety”.
The specially selected jury members revealed and awarded 9 winners and 21 best works authors among up to 500 essays and drawings submitted by the pupils at a final stage. The competition participant author of the scale model was also awarded.
Drawings competition winner primary school pupils:
1. Kristine Khitarishvili – 6th form, #1 public school of Borjomi city;
2. Ana Kurtanidze - 4th form, #39 public school of Tbilisi;
3. Mariam Zirakishvili - 5th form, Kachreti #1 public school of Gurjaani municipality’
Drawing competition winner senior pupils:
1. Tamta Natsvlishvili - 11th form, #180 public school of Tbilisi;
2. Mariam Togonidze - 9th form, #2 public school of Rustavi city;
3. Valeria Melikyan - 8th form, #96 public school of Tbilisi;
Essays Competition winners:
1. Olani Bitsadze - 11th form, #96 public school of Chiatura city;
2. Mariam Abashidze - 10th form, #2 public school of Rustavi city;
3. Gvantsa Barbakadze - 5th form, Akhalsopeli village public school of Khobi municipality;
Author of the scale model: Giorgi Khazhalia, 5th form, #1 public school of Samtredia city
The jury consisted of: Mr. Archil Talakvadze, Deputy Minister of Internal Affairs; Mrs. Thea Pertaia, Head of the Public Relations of the MIA; Ms. Pikria Mikaberidze, chief specialist of the Policy and Programs Division of the General Education Management and Development Department of the Ministry of Education and Science, Ms. Ia Vakhtangishvili, the chief specialist of the same Division; Mr. Shalva Obgaidze, the City Council member, President of the Georgian Automobile Federation; Mr. Davit Meskhishvili, the Chairman of the “Transport and Roads Association”; Mr. Eka Laliashvili, the head of the “Georgian Alliance for Safe Roads”, nongovernmental organization; Mr. Giorgi Kekelidze, writer and Director of the National Library of the Parliament of Georgia; Mrs. Rusudan Petviashvili, the artists, Mr. Guga Tevdoradze, the artist and Mrs. Nana Chachua, the psychologist.
The Ministry of Internal Affairs of Georgia launched a long-term large-scale social campaign for road safety in 2015. The campaign aims to prevent accidents and to raise public awareness of road safety.