შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი აშშ-ს ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაციის (DEA) ახლო აღმოსავლეთის რეგიონული ოფისის დირექტორს - კაილ უილიამსონს შეხვდა.
შეხვედრაზე გიორგი მღებრიშვილმა კაილ უილიამსონს შს სამინისტროში ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით განხორციელებული და მიმდინარე რეფორმები გააცნო. როგორც შინაგან საქმეთა მინისტრმა აღნიშნა, ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთ-ერთ პრიორიტეტს წარმოადგენს.
მხარეებმა პოზიტიურად შეაფასეს ბოლო წლებში საქართველოს სამართალდამცავ ორგანოებსა და აშშ-ს ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაციას შორის არსებული თანამშრომლობა და ურთიერთობების კიდევ უფრო გაღრმავების პერსპექტივაზე იმსჯელეს.
გიორგი მღებრიშვილმა ხაზი გაუსვა ნარკოტიკული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში ერთობლივი ღონისძიებებისა და ტრენინგების მნიშვნელობას. შს მინისტრმა აშშ-ს ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს მადლობა გადაუხადა ნარკოტიკული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის მიმართულებით საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან ნაყოფიერი და მჭიდრო თანამშრომლობისთვის.

Minister of Internal Affairs of Georgia, Mr. Giorgi Mghebrishvili held meeting with the Director of the Middle East Regional Office of the Drug Enforcement Administration (DEA), Mr. Kyle Williamson.
Mr. Mghebrishvili informed Mr. Williamson about accomplished and ongoing reforms at the Ministry in the field of fighting drugs. The Minister noted that fight against drug related crime remains one of the key priorities.
Parties positively assessed cooperation that was established between the Georgian law enforcement agencies in recent years and discussed perspectives to further deepen the existing relations.
Mr. Mghebrishvili emphasized the importance of joint efforts and trainings to successfully fight drug crime. Minister extended his gratitude to the Drug Enforcement Administration (DEA) representatives for fruitful and close cooperation with the Ministry of Internal Affairs in the field of fighting drug crime.