საქართველოში ისრაელის ეროვნული პოლიციის დელეგაციის ოფიციალური ვიზიტი დასრულდა.
ვიზიტის ფარგლებში ისრაელის ეროვნული პოლიციის კომისრის - იაკოვ შაბთაის ხელმძღვანელობით, დელეგაციის წევრები საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფს ეწვივნენ.
ისრაელის დელეგაციის წევრებმა მოინახულეს შსს პოლიციის აკადემია, დაათვალიერეს აკადემიის ბაზა და სიმულაციურ სწავლებას დაესწრნენ.
სტუმრები ასევე, ეწვივნენ სსიპ-საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ ,,112“-ს, საპატრულო პოლიციის ერთიანი მომსახურების ცენტრს და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტს.
დანაყოფებში სტუმრობისას, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა ისრაელის დელეგაციის წევრებს ადგილზე დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს სამინისტროს შესაბამისი სტრუქტურული ერთეულების მუშაობის სპეციფიკის შესახებ.
მხარეებმა სხვადასხვა მიმართულებით თანამშრომლობის შემდგომი გაღრმავებისა და გამოცდილების გაზიარების შესაძლებლობები განიხილეს.
აღსანიშნავია, რომ ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, ისრაელის ეროვნული პოლიციის კომისარმა, დელეგაციის წევრებთან ერთად პირველი შეხვედრა, შინაგან საქმეთა მინისტრთან გამართა.

The official visit of the delegation of the National Police of the state of Israel to Georgia has been completed. Within the framework of the visit, members of the delegation of the Israeli National Police, headed by the Commissioner of the Israeli National Police – Yaakov Shabtay visited different units of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
Members of the Israeli delegation visited the Academy of the Ministry of Internal Affairs, reviewed Academy base and attended simulation training.
Guests also visited the Public Safety Command Center “112”, the Unified Service Center of the Patrol Police Department and Special Tasks Department.
During the visits to the units, representatives of the Ministry of Internal Affairs of Georgia provided the detailed information to the members of the delegation regarding the work specifics of respective structural units of the Ministry on spot.
Parties also discussed perspectives for further strengthening existing cooperation in various directions and sharing of experience.
It is notable that within the framework of the official visit, Commissioner of the Israeli National Police along with the members of the delegation held the first meeting with the Minister of Internal Affairs of Georgia.