შინაგან საქმეთა მინისტრ ვახტანგ გომელაურის ხელმძღვანელობით, „იარაღის შესახებ“ საქართველოს კანონში შესატან ცვლილებებთან დაკავშირებით აღნიშნული კანონპროექტით დაინტერესებულ პირებთან შინაგან საქმეთა სამინისტროში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაში, ასევე მონაწილეობდნენ შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - ალექსანდრე დარახველიძე და სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის წარმომადგენლები.
დაგეგმილი საკანონმდებლო ცვლილებების მიზანს წარმოადგენს იარაღის არადანიშნულებისამებრ გამოყენების შემთხვევების შემცირება და პრევენცია.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა შეხვედრის მონაწილეებს დეტალურად გააცნეს საკანონმდებლო სიახლეები. შეხვედრის დროს დეტალურად იქნა განხილული აღნიშნული კანონპროექტის ფარგლებში არსებული შენიშვნები და მოსაზრებები. ასევე შედგა შეთანხმება, რომ გამოთქმული შენიშვნების გათვალისწინებით გადამუშავდება წარმოდგენილი კანონპროექტი და უახლოეს მომავალში წარედგინება საქართველოს პარლამენტს მეორე მოსმენით განსახილველად.
შეხვედრაზე გადაწყდა, რომ მომავალშიც აქტიურად გაგრძელდება მსჯელობა სხვა მნიშვნელოვან საკითხებზე, რომლებიც დაკავშირებულია „იარაღის შესახებ“ კანონში არსებულ გამოწვევებთან.

Under the leadership of the Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, a working meeting was held in the Ministry of Internal Affairs with the persons interested in draft law regarding the amendments to the Law of Georgia "On Weapons".
Deputy Minister of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze and representatives of various departments of the Ministry also participated in the meeting.
Purpose of the planned legislative changes is to reduce and prevent cases of non-intended use of weapons.
The representatives of the Ministry of Internal Affairs introduced the legislative changes in details to the participants of the meeting. During the meeting, the remarks and opinions within the mentioned draft law were discussed as well. It was also agreed that the submitted draft law will be revised taking into account the remarks and will be submitted to the Parliament of Georgia for consideration in the second reading in the near future.
At the meeting, it was decided that in the future, discussions will be actively continued on other important issues related to the challenges with regards to the law on weapons.