საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, სამუშაო ვიზიტით, უზბეკეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაცია მინისტრის მოადგილის - აზიზბეკ იკრამოვის ხელმძღვანელობით ეწვია.
სამ დღიანი ვიზიტის ფარგლებში, დელეგაციის წევრებმა შეხვედრები გამართეს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტისა და ადამიანური რესურსების მართვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელ პირებთან.
შეხვედრებზე მხარეებმა ორი ქვეყნის შინაგან საქმეთა სამინისტროებს შორის არსებული ურთიერთობის მნიშვნელობასა და სამომავლო პერსპექტივებზე ისაუბრეს. სტუმრებმა ყურადღება გაამახვილეს ქართული მხარის მიერ გაზიარებული ინფორმაციისა და გამოცდილების მნიშვნელობაზე.
უზბეკეთის ოფიციალური დელეგაციის წევრები ასევე ეწვივნენ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტს, ერთიანი მომსახურების ცენტრს, მომსახურების სააგენტოს, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ “112”-ს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიასა და ქალაქ თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ერთ-ერთ სტრუქტურულ ერთეულს. შეხვედრების ფარგლებში, სტუმრები სამინისტროს დანაყოფების მუშაობის სპეციფიკას ადგილზე გაეცნენ და ხელმძღვანელი პირებისგან ინფორმაცია მიიღეს უწყებაში განხორციელებული რეფორმების შესახებ.
ვიზიტის ფარგლებში პირველი შეხვედრა, უზბეკეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, აზიზბეკ იკრამოვმა საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრთან, ვახტანგ გომელაურთან გამართა.
ვიზიტის მიზანს წარმოადგენდა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში განხორციელებული რეფორმების გაცნობა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება.
ვიზიტის დასასრულს, დელეგაციის ხელმძღვანელმა ქართულ მხარეს მადლობა გადაუხადა გამოცდილების გაზიარებისთვის და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაცია საპასუხო ვიზიტით უზბეკეთის რესპუბლიკაში მიიწვია.

The delegation of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan headed by the Deputy Minister, Azizbek Ikramov, paid a working visit to the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
Within the framework of the three-days visit, the members of the delegation held meetings with the heads of the Information-Analytical Department and the Department of Human Resources Management of the Ministry of Internal Affairs of Gerogia.
During the meetings, parties discussed the importance of the existing relations and future prospects between the Ministries of Internal Affairs of two countries. The guests emphasized the importance of the information and experience shared by the Georgian side.
The members of the official delegation of Uzbekistan also visited the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, the Unified Service Center, the Service Agency, the Public Safety Command Center “112“, the MIA Academy and one of the structural unit of the Tbilisi Police Department. During the meetings, the guests got acquainted with the specifics of the work of the units of the Ministry on the spot and received information from the managers regarding the reforms implemented within the Ministry.
Within the framework of the visit, first meeting of the Deputy Minister of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, Azizbek Ikramov, was held the with the Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri.
The purpose of visit was to get acquainted with the reforms and sharing the best practices implemented within the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
At the end of the visit, the head of the delegation thanked the Georgian side for sharing the experience and invited the delegation of the Ministry of Internal Affairs of Georgia to pay a corresponding visit to the Republic of Uzbekistan.