შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის - "ემეგობრე პოლიციას" ფარგლებში, მიმდინარე წელს ბოლო საინფორმაციო შეხვედრები თბილისისა და სხვადასხვა რეგიონის სკოლებში განხორციელდა.
სამინისტროს დანაყოფების წარმომადგენლები იმყოფებოდნენ სამტრედიის მუნიციპალიტეტის N1 და N10, სენაკის N1 და N7, ფოთის N4 და N5, ბოლნისის N1 და N5 საჯარო სკოლებში, აგრეთვე, შეხვედრები გაიმართა თბილისის N119 და N208 საჯარო სკოლებში, ნიჭიერთა კერძო სკოლასა და სკოლა-ლიცეუმ "პრომეთეში".
საინფორმაციო შეხვედრებზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა ბავშვებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოებისა და ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის შესახებ გადაღებული ვიდეორგოლები უჩვენეს. სამინისტროს თანამშრომლებმა მოზარდებს ინფორმაცია მიაწოდეს მათთვის აქტუალურ საკითხებზე, ბავშვთა უფლებების, ბულინგის, ძალადობის, ორგანიზებული დანაშაულისა და სხვა მნიშვნელოვან თემებზე.

Within the framework of the campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police", the last informational meetings of the current year were held in schools of Tbilisi and various regions.
The representatives of MIA units visited Samtredia Municipality N1 and N10, Senaki N1 and N7, Poti N4 and N5, Bolnisi N1 and N5 public schools, and held meetings in Tbilisi N119 and N208 public schools, the “Private School of Gifted” and Lyceum "Prometheus".
During the informational meetings, the representatives of the Ministry of Internal Affairs presented special video made for pupils on road traffic safety and the fight against organized crime. The employees of the Ministry provided the teenagers with information on current issues, such as children's rights, bullying, violence, organized crime and other important topics.