შინაგან საქმეთა სამინისტრო საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, სკოლებში საინფორმაციო ხასიათის შეხვედრებს განაგრძობს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის წარმომადგენლებმა მოსწავლეებთან შეხვედრები თბილისის N11 და N142 სკოლებში, ასევე შიდა ქართლის რეგიონში, კასპის მუნიციპალიტეტის სოფლების - ახალციხისა და ქვემო ჭალის სკოლებში გამართეს.
საინფორმაციო-შემეცნებითი შეხვედრების მიზანი სკოლის მოსწავლეებში საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის შესახებ ცნობიერების ამაღლება, ასევე არასრულწლოვნების მიერ და მათ მიმართ ჩადენილი დანაშაულების პრევენციაა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლების მიერ სკოლებში საინფორმაციო-შემეცნებითი შეხვედრები გრძელდება და ქვეყნის მასშტაბით, ეტაპობრივად, სხვადასხვა სკოლაში გაიმართება.

The Ministry of Internal Affairs continues to hold informative meetings in schools within the framework of the information-cognitive campaign - "Befriend the Police".
Representatives of various units of the Ministry of Internal Affairs held meetings with students in public schools N11 and N142 in Tbilisi, as well as in schools of Akhaltsikhe and Kvemo Chali villages of Kaspi Municipality in Shida Kartli region.
The purpose of informational meetings is to raise awareness among schoolchildren on public safety and rule of law, as well as prevention of crimes committed by and against under-aged persons.
The representatives of the Ministry of Internal Affairs informational and cognitive meetings in schools continue and will be held gradually in different schools throughout the country.