საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მონაწილეობა მიიღეს საქართველო-თურქეთი-აზერბაიჯანის სამმხრივ სწავლებაში „ETERNITY 2018“, რომელიც თურქეთის რესპუბლიკაში ჩატარდა.
სწავლების მიზანი იყო საქართველოს, თურქეთისა და აზერბაიჯანის სამართალდამცავი უწყებებისა და შეიარაღებული ძალების პირად შემადგენლობას შორის ურთიერთთავსებადობის ამაღლება. ღონისძიებაში, ასევე, მონაწილეობდნენ საქართველოს შეიარაღებული ძალების სამხედროები, თურქ და აზერბაიჯანელ კოლეგებთან ერთად.
სწავლების სცენარი ემყარებოდა სამშვიდობო ოპერაციას, რომელიც კრიზისული სიტუაციის დროს ბაქო-თბილისი-ჯეიჰანის ნავთობსადენის დაცვას და ნავთობსადენის პარალელურად სტრატეგიული დანიშნულების რკინიგზის უსაფრთხოების უზრუნველყოფას ემსახურებოდა.
საქართველო-თურქეთი-აზერბაიჯანი სამმხრივი სწავლება ყოველწლიურად როტაციის პრინციპით, სამივე ქვეყანაში ტარდება.

Employees of the Strategic Pipelines Protection Department of Ministry of Internal Affairs of Georgia took part in Azerbaijan-Georgia-Turkey trilateral training ETERNITY 2018, which was conducted in the republic of Turkey.
The training was aimed at enhancing interoperability among personnel of law enforcement agencies and armed forces of Georgia, Azerbaijan and Turkey. Employees of Georgian Armed Forces also participated in the training along with colleagues from Azerbaijan and Turkey.
The training scenario was based on Peace Support Operation in order to ensure security of Baku-Tbilisi-Ceyhan oil pipeline along with strategic railway in the crisis situation.
Azerbaijan-Georgia-Turkey trilateral training is held annually on a rotating basis in these three countries.