შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამსახურებრივი საქმიანობის შესრულების დროს პოლიციელზე თავდასხმისთვის, დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობისა და ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებისთვის ძებნილი პირი - 2003 წელს დაბადებული დ.დ. დააკავეს.
დანაშაულები 16-დან 20 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 8 იანვარს, თბილისში, კოტე აფხაზის ქუჩაზე, ერთ-ერთი ღამის კლუბის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ბრალდებულმა ურთიერთშელაპარაკებისას ცივი იარაღით სხეულზე სხვადასხვა სახის დაზიანებები მიაყენა ორ პირს. დ.დ.-მ ასევე დაჭრა შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელი - 1985 წელს დაბადებული ზ.გ., რომელიც აღნიშნულ ტერიტორიაზე სამსახურებრივ შემოვლას აწარმოებდა და შემთხვევის ადგილზე მივიდა. ბრალდებულმა მიმალვა შეძლო.
სასწრაფო სამედიცინო დახმარების თანამშრომლებმა სამივე დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც მათ შესაბამისი დახმარება გაეწიათ.
სამართალდამცველებმა დანაშაულში ბრალდებული პირის ვინაობა მალევე დაადგინეს და მასზე ძებნა გამოცხადდა. პოლიციამ დ.დ., ჩატარებული კომპლექსური ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, თბილისში დააკავა.
სამსახურებრივი საქმიანობის შესრულების დროს პოლიციელზე თავდასხმის, დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის, ასევე, ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ფაქტებზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109-ე, 118-ე და 353 პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

The employees of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs and the Tbilisi Police Department, as a result of joint operative-search measures and investigative actions, arrested D.D. born in 2003, wanted for assaulting an on-duty police officer, attempted murder under aggravating circumstances, and intentional less severe injury to health.
The crimes are punishable by 16 to 20 years in prison.
The investigation established that on January 8 of this year, on Kote Abkhazi Street in Tbilisi, in the vicinity of one of the nightclubs, the accused inflicted various injuries on two people on the body with a cold weapon during an argument. D.D also wounded an employee of the Ministry of Internal Affairs - Z.G., born in 1985, who was on duty in the mentioned territory and arrived at the scene of the accident. The accused managed to hide.
Emergency medical personnel took all three wounded men to the hospital, where they were given appropriate assistance.
Law enforcement officers soon established the identity of the person accused of the crime and a search was announced for him. As a result of complex operational measures, the police arrested D.D. in Tbilisi.
The investigation into the facts of assault on a police officer during the performance of official activities, attempted murder committed under aggravating circumstances, as well as intentional less severe damage to health is being conducted under Articles 19-109, 118 and 353 of the Criminal Code.