შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა გაცნობითი შეხვედრა გამართა საქართველოში არაბთა გაერთიანებული საამიროების ახლად დანიშნულ ელჩთან - აჰმედ ალნუაიმისთან.
მინისტრმა არაბთა გაერთიანებული საამიროების ელჩს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და სამომავლო საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ხაზი გაუსვეს საქართველოსა და არაბთა გაერთიანებულ საამიროებს შორის არსებული მჭიდრო და მეგობრული ურთიერთობების მნიშვნელობას და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს.
ვახტანგ გომელაურმა ისაუბრა მხარეთა შორის საპოლიციო სფეროში თანამშრომლობის შესახებ გაფორმებული ურთიერთგაგების მემორანდუმის მნიშვნელობაზე და აღნიშნა, რომ ხსენებული დოკუმენტი ხელს უწყობს ორ ქვეყანას შორის სამართალდაცვით სფეროში სტრატეგიული და ოპერატიული მიმართულებებით ურთიერთობის გაძლიერებას.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა იმედი გამოთქვეს, რომ ორ ქვეყანას შორის არსებული თანამშრომლობა ერთობლივი ძალისხმევით კიდევ უფრო გაღრმავდება.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held an introductory meeting with the newly appointed Ambassador of the United Arab Emirates to Georgia - Ahmed Al Nuaimi.
The Minister congratulated the Ambassador of the United Arab Emirates on his appointment and wished him success in his new endeavor.
During the meeting, the parties emphasized the importance of close and friendly relations between Georgia and the United Arab Emirates, and discussed future cooperation perspectives.
Vakhtang Gomelauri highlighted the importance of the Memorandum of Understanding on Police Cooperation signed between the parties, and noted that the mentioned document contributes the strengthening of the relationship between two countries, in strategic and operative directions of law enforcement.
At the end of the meeting, the parties expressed hope that existing cooperation between two countries will further be enhanced through joint efforts.