შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტმა, „bp საქართველომ“ და ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს-სსიპ საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტომ ერთობლივი სწავლება ჩაატარეს ბაქო-სუფსის მილსადენის სუფსის ნავთობის ტერმინალის პერიმეტრზე. სწავლება მიზნად ისახავდა მხარეებს შორის კომუნიკაციის გაუმჯობესებას, ობიექტზე არსებული პროცედურებისა და ინსტრუქციების პრაქტიკაში აქტიურად გამოყენებას, თანამშრომლების უნარ-ჩვევების ამაღლებასა და პროფესიონალიზმის გაზრდას.
პრაქტიკული სწავლების სცენარის მიხედვით, სუფსის ტერმინალის გარკვეულ მონაკვეთზე გაითიშა ვიდეო მონიტორინგის სათვალთვალო კამერები, ხოლო სხვა კამერების მიერ დაფიქსირდა ადამიანის სილუეტი. შესაბამისი ინფორმაცია გადაეცა სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დასავლეთ საქართველოს რეგიონალურ განყოფილებას. მიღებული ინფორმაციის საფუძველზე სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის საბრძოლო დანაყოფმა იმოქმედა „bp საქართველოს“ შესაბამისი სამსახურის თანამშრომლებთან ერთად კოორდინირებულად. პრაქტიკული სიმულაციის მიზანს თანამშრომლებისთვის სწრაფი და ორგანიზებული რეაგირების სწავლება წარმოადგენდა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტი და „bp საქართველო“ მრავალი წელია ნაყოფიერად თანამშრომლობენ, რაც მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს პრაქტიკული უნარ-ჩვევების აქტიურ დანერგვას, კოორდინაციისა და ეფექტური კომუნიკაციის ზრდას.

The Department of Strategic Pipeline Protection of the Ministry of Internal Affairs, along with "BP Georgia" and Maritime Transport Agency under the Ministry of Economy and Sustainable Development conducted a joint exercise on the perimeter of the Supsa oil terminal of Baku-Supsa pipeline. The training was aimed at improving the communication between the parties, actively using the existing procedures and instructions in practice, improving the skills of the employees and boosting the level of professionalism.
According to the practical training scenario, the video monitoring surveillance cameras were turned off in a certain section of the Supa terminal, and the silhouette of a person was recorded by other cameras. The relevant information was transferred to the Western Georgia Regional Division of the Department of Strategic Pipeline Protection. Based on the received information, the combat unit of the Department of Strategic Pipeline Protection acted in coordination with the employees of the relevant service of "BP Georgia". The purpose of the practical simulation was to train employees to respond to the breach incident quickly and in an organized manner.
The Department of Strategic Pipeline Protection of the Ministry of Internal Affairs and "BP Georgia" have been fruitfully cooperating for many years, significantly contributing to the active introduction of practical skills, the growth of coordination and effective communication.