შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ რიკოთის უღელტეხილზე დაგეგმილი გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოებთან დაკავშირებით, 6 აგვისტოს, 02:00 საათიდან 05:00 საათამდე, უღელტეხილზე, ორივე მიმართულებით ყველა სახის სატრანსპორტო საშუალების გადაადგილება აიკრძალება.
ასევე, გაცნობებთ, რომ დასავლეთიდან აღმოსავლეთის მიმართულებით მოძრავი ავტოტრანსპორტი გადაადგილებას შეძლებს ზესტაფონი-ჭიათურა-საჩხერე-გომის მიმამრთულებით, ხოლო აღმოსავლეთიდან დასავლეთის მიმართულებით მოძრავი სატრანსპორტო საშუალებები - გომი-საჩხერე-ჭიათურა-ზესტაფონის მიმართულებით.

The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs would like to inform citizens that due to the road rehabilitation works planned on Rikoti Pass, traffic movement will be restricted to both directions from August 6, 02:00 till 05:00 am.
Ministry would also like to inform citizens that traffic moving from west to east will be able to move in the direction of Zestaponi-Chiatura-Sachkhere-Gomi direction, while vehicles moving from east to west will be able to continue movement to Gomi-Sachkhere-Chiatura-Zestaponi route.