შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის შენობასთან მიმდინარე აქციის ფარგლებში, გზის სავალ ნაწილზე აქციის ორგანიზატორების მიერ მოწყობილი ხელოვნური ბარიერების გამო, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დედაქალაქის გარკვეულ უბნებში შეიზღუდა, ზოგიერთ ქუჩაზე კი აიკრძალა. კერძოდ:
- ავტოტრანსპორტის მოძრაობა შეზღუდულია პარლამენტის შენობის მიმდებარე - ზაქარია ჭიჭინაძის, 9 აპრილის და ძმები ზუბალაშვილების ქუჩებზე;
- რუსთაველის გამზირზე მოძრაობა თავისუფლების მოედნიდან სავაჭრო ცენტრ "მერანამდე" ორმხრივად აკრძალულია;
- რუსთაველის გამზირის მკვეთ ყველა ქუჩაზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია;
- მძღოლებს გადაადგილება რუსთაველის გამზირის პარალელური - თაბუკაშვილის ქუჩის გავლით შეუძლიათ;
- სოლოლაკიდან ვაკე-საბურთალოს მიმართულებით მოძრავი ავტომანქანებისთვის მიძრაობა შესაძლებელია დანიელ ჭონქაძის ქუჩის გავლით;
- შალვა დადიანის ქუჩიდან ჩამოსული ნაკადისთვის თავისუფლების მოედნის გავლით მოძრაობა შესაძლებელია მხოლოდ პუშკინის და ლეონიძის ქუჩების მიმართულებით.
ამასთან, გაცნობებთ, რომ საპატრულო ეკიპაჟები აღნიშნულ მონაკვეთებზე საგზაო უსაფრთხოებას უზრუნველყოფენ და ავტოტრანსპორტის მოძრაობას არეგულირებენ.

The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs informs you that due to the artificial barriers installed on the road by the organizers of the manifestation in front of the Parliament building, on the Rustaveli Avenue in Tbilisi, traffic is restricted in certain areas of the capital while prohibitions where introduced on specific streets. Namely:
• The traffic movement is restricted on the adjacent territory of the Parliament – on the streets of Zakaria Chichinadze, 9 April and Zubalashvili Brothers;
• On the Rustaveli Avenue two-way traffic movement is prohibited from the Liberty Square to the shopping center “Merani”;
• The traffic movement is prohibited on all streets that cross Rustaveli Avenue;
• Drivers can move on the parallel street of Rustaveli Avenue – Tabukashvili Street;
• Traffic flow from Sololaki to Vake-Saburtalo will travel via Daniel Chonkadze Street;
• For the traffic flow coming from Shalva Dadiani Street will proceed through the Liberty Square, only towards the direction of Pushkini and Leonidze Streets.
Additionally, please be informed that designated Patrol Police crews regulate traffic and ensure road safety on these sections.