შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს რუსთავის ცენტრალური დეპარტამენტის სტრუქტურულ ერთეულში მიმდინარე ინფრასტრუქუტურული პროექტების ფარგლებში, სატრანსპორტო საშუალების დათვალიერებისა და საექსპერტო შემოწმებისთვის განკუთვნილი ახალი შენობის მშენებლობა დასრულდა და ექსპლუატაციაში შევიდა. .
დღეიდან სატრანსპორტო საშუალების დათვალიერება და საექსპერტო შემოწმება ახალ, თანამედროვე სტანდარტის შენობაში განხორციელდება. სერვისი სრულად არის მორგებული მოქალაქეთა კომფორტულ და სწრაფ მომსახურებაზე.
შენობა დაყოფილია 12 გამტარ პუნქტად და დაინტერესებულ პირებს საშუალება აქვთ, მსუბუქი სატრანსპორტო საშუალების დათვალიერებისა და საექსპერტო შემოწმებისთვის შესაბამის პუნქტებში გადანაწილდნენ. ასევე, ცალკე გამოიყო სატვირთო ავტომობილების დასათვალიერებელი 2 გამტარი პუნქტი.
აღნიშნული მომსახურების ფარგლებში, აღსანიშნავია, რომ სერვისის მიღების მსურველი ადგილზე, მანქანიდან გადმოუსვლელად მიიღებს დათვალიერებისა და საექსპერტო შემოწმების აქტს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოში დაგეგმილი და მიმდინარე ინფრასტრუქტურული პროექტების ფარგლებში, სერვისების გაუმჯობესების მიზნით, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, სამშენებლო სამუშაოები აქტიურად მიმდინარეობს.

Within the framework of the ongoing infrastructure projects, the construction of a new building for vehicle examination and expert inspection has been completed and put into operation in the structural unit of the Rustavi Central Department of the Service Agency under the Ministry of Internal Affairs.
Beginning from today, vehicles will be examined and inspected in a completely new and contemporary building, fully in line with existing standards. The service is fully adapted to the comfortable and fast service of the citizens.
The building is divided into 12 checkpoints and interested parties have the opportunity to receive relevant services at checkpoints aimed for light vehicle examination and inspection. Two checkpoints for trucks have also been allocated separately.
It should be noted that persons willing to receive the mentioned service will have an opportunity to have their vehicles inspected and examined without leaving them.
Construction works are underway throughout the country to improve services within the framework of scheduled and ongoing infrastructure projects in the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs.