შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, გრძელდება საინფორმაციო შეხვედრები სხვადასხვა სკოლაში. შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა ბათუმში, N6 ფიზიკა-მათემატიკის საჯარო სკოლისა და N14 საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან გამართეს შეხვედრა.
ღონისძიებები კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა. სამართალდამცველებმა მოსწავლეების შეკითხვებს ამომწურავად უპასუხეს და მათთვის საინტერესო თემებზე დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს.
კამპანიას - „ემეგობრე პოლიციას“ განგრძობითი ხასიათი ექნება. საზოგადოებრივი საინფორმაციო-შემეცნებითი ღონისძიებები და შეხვედრები სხვადასხვა სკოლაში ქვეყნის მასშტაბით კიდევ ხუთ რეგიონში გაიმართება.

Within the framework of the information and awareness campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police", informational meetings are held in various schools. The representatives of the Ministry of Internal Affairs held a meeting with the students of N6 Physics-Mathematics Public School and N14 Public School in Batumi.
Employees of the Patrol Police, Criminal Police, Emergency Response Center "112", Emergency Situations Management Service, and the Human Rights Protection and Quality Investigation Monitoring Department provided juveniles with important information about law and order and such topics as: children's rights (according to age), premature Marriage, bullying and organized crime.