შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალურმა ინსპექციამ ჩაატარა სამსახურებრივი შემოწმება 2016 წლის 7 მაისს, ქალაქ ონში შს სამინისტროს მოსამსახურეებს - ზაზა ჩუბინიძესა და პავლე ბუბულაშვილს შორის მომხდარი კონფლიქტის თაობაზე. შედეგად: შს სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ტყიბულის რაიონული სამმართველოს უფროსი ზაზა ჩუბინიძე და შს სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზესტაფონის რაიონული სამმართველოს უფროსი პავლე ბუბულაშვილი დათხოვნილი იქნენ შს ორგანოებიდან; შს სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილეს შეეფარდა დისციპლინური სახდელი - თანამდებობიდან ჩამოქვეითება: ხოლო შს სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორს გამოეცხადა შენიშვნა. ეს უკანასკნელი, ასევე, ჩამოქვეითებულია თანამდებობიდან.
შესაბამისად, ერთ-ერთი მედიასაშუალებით გავრცელებულ სატელევიზიო ანონსში 2016 წლის 7 მაისს მომხდარი ინციდენტის პოლიციის დღესთან დაკავშირება (რომელიც 2016 წლის 2 ივნისს აღინიშნა), სრულიად შეუსაბამოა. ამასთან, ხაზგასმით აღვნიშნავთ, რომ კონფლიქტის დროს პოლიციის აწ უკვე ყოფილ თანამშრომლებს შორის მოხდა მხოლოდ სიტყვიერი და არა ფიზიკური დაპირისპირება, მით უფრო, ნივთის (როგორც მედიასაშუალებით გაჟღერდა - ხელკეტის) გამოყენებას ადგილი არ ჰქონია. ამას ადასტურებს შსს-ს გენერალური ინსპექციის მიერ სამსახურებრივი შემოწმების დროს დაკითხულ პირთა აბსოლუტური უმრავლესობა, მათ შორის, თვითმხილველები და მოწმეები. გამოკითხულია ასევე ჟურნალისტი იმერეთის რეგიონიდან, რომელმაც პირველად გაავრცელა აღნიშნული ინფორმაცია. ფაქტის (ხელკეტების გამოყენება) სარწმუნოობას ვერც იგი ადასტურებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს მედიის წარმომადგენლებს, უწყებაში გადაამოწმონ მათთვის საინტერესო ყველა ინფორმაცია, რათა არ მოხდეს საზოგადოების შეცდომაში შეყვანა.

On May 7, 2016 on the fact of a conflict which occurred in Oni between the employees of the Ministry of Internal Affairs the General Inspection of the Ministry conducted service inspection. Consequently, Mr. Zaza Chubinidze, the Head of Tkibuli Regional Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the MIA and Mr. Pavle Bubulashvili, the Head of Zestaphoni Regional Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the MIA were dismissed. The Deputy Director of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the MIA was imposed a disciplinary measure such as a demotion, while the Director of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of MIA was reprimanded. The latter, is also, demoted to a lower position.
Accordingly, association of the incident occurred on May 7, 2016 with the Police Day (celebrated on June 2, 2016) as it was circulated by one of the media in the TV announcement is completely irrelevant. At the same time, we would like to emphasize that during the conflict between the former police employees there was only verbal and not physical confrontation with the use of any item (as it was broadcasted by a television channel a truncheon was applied). This is confirmed by the majority of individuals, including witnesses, interviewed during the service inspection carried out by the General Inspection of the MIA. The journalist from Imereti region who first released the information was also questioned. The journalist was not able to prove the credibility of the fact (the use of truncheon).
The Ministry of Internal Affairs calls on the media representatives to verify all the information in the Ministry in order not to mislead the public.