მაღალი საზოგადოებრივი ინტერესიდან გამომდინარე, გაცნობებთ, რომ შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მიღებული ინფორმაციის საფუძველზე დაიწყეს გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით.
გამოძიების ფარგლებში, გადაუდებელი აუცილებლობით, გაიჩხრიკა 1989 წ. დაბადებული დავით ჯ.-ს საცხოვრებელი სახლი.
გამოძიების ამ ეტაპზე დაკავებული არავინაა. დავით ჯ. მოწმის სტატუსით გამოიკითხა.
აქვე ხაზგასმით აღვნიშნავთ, რომ მოცემული საგამოძიებო-ოპერატიული ღონისძიება კავშირში არ არის რომელიმე მედიასაშუალებასთან. ოპერატიული ინფორმაცია შეეხებოდა კონკრეტულ შესაძლო დანაშაულს მედიასაშუალების წარმომადგენლის ოჯახის წევრთან დაკავშირებით.
შსს-ს მტკიცე პოზიციაა, რომ ნებისმიერი ადამიანი თანასწორია კანონის წინაშე და უწყების რეაგირება მხოლოდ კანონის ჩარჩოებში ხორციელდება.

In terms of high public interest, we inform that the officers of the Central Criminal Police of the MIA have initiated investigation on the basis of the information received regarding illegal purchase, storage and carry of firearm, the crime envisaged by the parts II and III of the article 236, the Criminal Code of Georgia.
Within the framework of the investigation, in terms of the urgent necessity the house of Davit J. (D.o.B.: 1989) was searched.
No one is arrested at this stage of investigation. Davit J. has been interviewed as a witness.
It should also be emphasized that these investigative-operational measures are not linked to any media mean. The operative information concerned the possible certain offense associated with a family member of the representative of the mass media.
The MIA reserves its firm position in ascertaining that all individuals are equal before the law; the agency's response is carried out only within the framework of the law.