შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ „თბილისობის“ დღესასწაულთან დაკავშირებით, საზოგადოებრივი წესრიგისა და უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, 16 ოქტომბერს 21:00 საათიდან 18 ოქტომბრის 23:00 საათამდე დედაქალაქის გარკვეულ უბნებში აიკრძალება ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
16 ოქტომბერს 18:00 საათიდან მოძრაობა აიკრძალება ვარდების მოედანზე, ხოლო 21:00 საათიდან - ღვინის აღმართიდან და მეტეხის ქუჩიდან ევროპის მოედნის მიმართულებით, ევროპის მოედნიდან მეტეხის ხიდის და გორგასლის მოედნის მიმართულებით. ავტომანქანები ასევე ვერ იმოძრავებენ გორგასლის ქუჩაზე, თბილისის ბალნეოლოგიურ კურორტამდე. მარჯვენა სანაპიროზე ავტომანქანები ორმხრივად იმოძრავებენ გორგასლის ქუჩის მიმართულებით.
„თბილისობის“ დღესასწაულთან დაკავშრებით გამართულ ღონისძიებებზე დასწრების მსურველებს ავტომანქანების გაჩერება შეეძლებათ ევროპის მოედანზე, მიწისქვეშა ავტოსადგომზე და ავლაბრის მოედანზე.
საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვის მიზნით გაძლიერდება პატრულირება ქალაქის პარკებში, სკვერებსა და საზოგადოებრივი თავშეყრის ადგილებში, სადაც გაიმართება სხვადასხვა კულტურული და სპორტული ღონისძიება.

Patrol Police Department would like to inform citizens that in connection with Tbilisoba festivities and with the aim to ensure security, from 21:00 pm of October 16 till 23:00 pm of October 18, traffic movement will be restricted in certain districts of the capital.
On October 16, at 21:00 traffic movement on Rose Square, while traffic movement from the wine rise and Metekhi Street to the direction of Square of Europe as well as from the Square of Europe to Gorgasali Square will be restricted. Traffic movement will not be allowed on Gorgasali Street either leading up to Tbilisi Balneology Resort.
On the right side of the River Mtkvari two-way traffic movement will be allowed to the direction of Gorgasali Street. Citizens willing to attend festive activities held within the scope of “Tbilisoba” will park their vehicles on the Europe Square, underground parking and Avlabari Square. With the aim to preserve public order, patrolling will be enforced in city parks, squares and places of public gathering where various entertainment and sport events will take place.