შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, გარემოს ეროვნული სააგენტოს რეკომენდაციის საფუძველზე, დევდორაკის ხეობაში ამ დროისთვის არსებული ვითარების გათვალისწინებით, საავტომობილო გადაადგილებაზე დაწესებული შეზღუდვა მოხსნეს. ასევე, ჩვეულ რეჟიმში განაგრძობს მუშაობას სასაზღვრო გამშვები პუნქტი "დარიალი".
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურში, დევდორაკში დამონტაჟებული საზომი დეტექტორიდან, რომელიც კალაპოტში დინების მინიმალური აწევის შემთხვევაში ცვლილებას აფიქსირებს, სასიგნალო შეტყობინება დღეს დილით შემოვიდა.
შემოსული ინფორმაციის საფუძველზე სასაზღვრო გამშვები პუნქტი „დარიალიდან“ დაუყოვნებლივ მოხდა იქ მყოფი ყველა პირის უსაფრთხო ადგილზე გადაყვანა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენის მეშვეობით გარემოს ეროვნული სააგენტოს სპეციალისტების მიერ განხორციელდა დევდორაკ-ამალის ხეობის დათვალიერება და მოსალოდნელი საფრთხეების შეფასება. გარემოს ეროვნული სააგენტოს ინფორმაციით, ამ დროისათვის დევდორაკის ხეობაში საფრთხის დონე მინიმალურია.

Employees of the Ministry of Internal Affairs, on the basis of the recommendation of the National Environmental Agency, taking into consideration the current situation in Devdoraki valley, the restriction on traffic movement was lifted. Herewith, the border crossing point "Daryal" resumes its operation.
A warning signal was received this morning from the measuring detector installed in Devdoraki at the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs, which registers a change in the water level of the river bed.
On the basis of the received information, all persons at the border checkpoint "Daryali" were immediately evacuated to a safe place.
Specialists of the National Environment Agency inspected the Devdorak-Amal valley from the Border Police helicopter of the Ministry of Internal Affairs and evaluated the expected threats. According to the information of the National Environmental Agency, the danger level in the Devdoraki valley is minimal at this time.