გვსურს, საზოგადოებას მივაწოდოთ ინფორმაცია, მედიასაშუალებებში გავრცელებულ ინფორმაციასთან დაკავშირებით, რომ თითქოს რუსეთის არმიის წევრი, ანა ლაკობა საქართველოში იმყოფება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი სამსახურების მიერ გადამოწმებული ინფორმაციის საფუძველზე განვმარტავთ, რომ უკრაინის რესპუბლიკის მოქალაქე Ganna ILYasova რომელიც საზოგადოებისთვის ცნობილია სახელით ანა ლაკობა საქართველოში შემოვიდა და საქართველო დატოვა 2018 წელს .
აღნიშნულმა მოქალაქემ, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის კვეთისას ისარგებლა უკრაინის რესპუბლიკის მიერ გაცემული უკრაინის მოქალაქის პასპორტით.
2018 წლის შემდეგ, პიროვნებას აღნიშნული პირადი მონაცემებით საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი არ გადმოუკვეთავს.
აღნიშნული მოქალაქის მიერ საზღვრის კვეთის დროს არსებული სამგზავრო დოკუმენტის მიხედვით,ოკუპირებული ტერიტორიების შესახებ საქართველოს კანონის დარღვევის ფაქტი არ დაფიქსირებულა.

The Ministry of Internal Affairs would like to inform the public regarding the information spread by media alleging that a member of the Russian army - Ana Lakoba is in Georgia.
Based on the information verified by the relevant services of the Ministry of Internal Affairs, we would like to explain to the public that the citizen of the Republic of Ukraine - Ganna ILYasova, also known to the public as Anna Lakoba, crossed the Georgian state border and left the country in 2018.
The mentioned citizen, while crossing the state border of Georgia, used the passport issued by the Republic of Ukraine.
After 2018, the person with the mentioned personal data has not crossed the state border of Georgia.
According to the travel document of the mentioned citizen at the time of crossing the border, there was no violation of the law of Georgia on occupied territories