ონის მუნიციპალიტეტში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველების მიერ ძებნა-შველის ღონისძიების ფარგლებში 11 ადამიანის ცხედარია ნაპოვნი.
ძებნა-შველის სამუშაოებში ჩართულია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 400 მეხანძრე- მაშველი, პოლიციის დანაყოფები, დრონები, სპეცტექნიკა და სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენი. ასევე, სამუშაოებში ჩართულია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის კინოლოგთა ჯგუფი.
სამაშველო ოპერაციას ადგილზე ხელმძღვანელობენ შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები: იოსებ ჭელიძე, გიორგი ბუთხუზი და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი - თემურ მღებრიშვილი.
დღეს დილიდან სასაზღვრო პოლიციის ორმა ვერტმფრენმა განაახლა მუშაობა, რომლის საშუალებითაც სტიქიის ზონაში ჩარჩენილი მოქალაქეების უსაფრთხო ადგილას გადმოყვანა მოხერხდა.

In Oni municipality, 11 bodies of people were found by firemen and rescuers of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs within the frames of the ongoing search and rescue event.
400 fire-rescuers of Emergency Situations Management Service, police units, drones, special equipment and Border Police helicopters are involved in the search and rescue activities. In addition to the mentioned, the K-9 unit of the same service is involved in the operation.
The rescue operation is being led on the spot by the Deputy Ministers of internal affairs: Ioseb Chelidze, Giorgi Butkhuzi as well as by the head of the Emergency Situations Management Service - Temur Mghebrishvili.
Two helicopters of the border police resumed their work this morning, thanks to which citizens stuck in the disaster zone were airlifted to a safe area.