მედიაში გავრცელებულ ინფორმაციასთან დაკავშირებით, გვსურს განვაცხადოთ, რომ საპატრულო პოლიციის თანამშრომლის მიერ მოხდა აღნიშნული სანომრე ნიშნით მოძრავი სატრანსპორტო საშუალების გაჩერება და მისი დაჯარიმება ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის შესაბამისად.
სატრანსპორტო საშუალებას მართავდა საქართველოს მოქალაქე, რომელმაც საქართველოს საზღვარი აღნიშნული სატრანსპორტო საშუალებით გადმოკვეთა 2020 წელს.
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა შეაჩერეს ავტომანქანა და რეგისტრაციის წესების დარღვევისთვის ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის შესაბამისად დააჯარიმეს.
რაც შეეხება პირს, რომლის სახელსა და გვარს ავრცელებს მედია, აღნიშნული პირი სატრანსპორტო საშუალებას არ მართავდა, არც მგზავრობდა და მას საქართველოს საზღვარი გადმოკვეთილი არ აქვს.

Regarding the information spread through the media, the Agency would like to state that the Patrol Police officer stopped the vehicle with the mentioned number plate and fined the driver in accordance with the Code of Administrative Offenses.
The vehicle was operated by a citizen of Georgia who crossed the border of Georgia by the mentioned vehicle in 2020.
Patrol Police officers stopped the vehicle and fined it in accordance with the Code of Administrative Offenses for violating rules of registration.
As for the person whose name and last name was made public by the media, was not driving the vehicle, nor was he a passenger, and did not cross the state border of Georgia.