შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში ისრაელის სახელმწიფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან - ჰადას მეიცადთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა ხაზგასმით აღნიშნეს ორი ქვეყნის სამართალდაცვით უწყებებს შორის ჩამოყალიბებული თანამშრომლობის ეფექტიანობა. ვახტანგ გომელაურმა ყურადღება გაამახვილა ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავებაში პოლიციის ატაშეების როლზე და აღნიშნა, რომ უახლოეს მომავალში მოხდება საქართველოს პოლიციის ატაშეს წარგზავნა ისრაელში, რაც არსებულ საპოლიციო თანამშრომლობას კიდევ უფრო ნაყოფიერს და ინტენსიურს გახდის. მხარეებმა ასევე ისაუბრეს ისრაელის ეროვნული პოლიციის ხელმძღვანელის ვიზიტზე საქართველოში, რომელიც უახლოეს მომავალში შედგება.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა სამართალდაცვით სფეროში თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავების სურვილი გამოთქვეს და სხვადასხვა მიმართულებით არსებული კავშირების გაფართოების პერსპექტივები დასახეს.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held an introductory meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Israel- Hadas Meitzad.
Within the framework of the meeting, the parties emphasized the effectiveness of established cooperation between the law enforcement agencies of two countries. Vakhtang Gomelauri highlighted the role of the police attach�s in deepening bilateral cooperation and noted that the Georgian police attach� will be deployed to Israel in the nearest future, which will make existing police cooperation even more fruitful and intensive. The parties also discussed upcoming visit of the Head of the National Police of Israel to Georgia, which will take place in the nearest future.
At the end of the meeting, the parties expressed their desire to further strengthen existing cooperation in the field of law enforcement and set future perspectives to enhance existing relation in various directions.