როგორც საზოგადოებისთვის ცნობილია, რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის შენობის წინ დაანონსდა "მდუმარე აქცია", რომლის პარალელურად, ქაშვეთის ტაძრის მიმდებარე ტერიტორიაზე დაიგეგმა კიდევ ერთი აქცია.
მოვუწოდებთ აქციის მონაწილეებს, არ გასცდნენ შეკრების და გამოხატვის თავისუფლების კანონით დასაშვებ ფარგლებს. ამასთან, ვაფრთხილებთ ორივე აქციის ორგანიზატორებს, არ დაუშვან ძალადობისკენ მოწოდებები და უზრუნველყონ, რომ აქციებმა არ მიიღოს ძალადობრივი ხასიათი.
აქვე, არსებული რისკების გათვალისწინებით მასობრივი ინფორმაციის საშუალებების წარმომადგენლებს, მოვუწოდებთ - ითანამშრომლონ პოლიციის თანამშრომლებთან, გაითვალისწინონ შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლების მითითებები და რეკომენდაციები.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო უზრუნველყოფს საზოგადოებრივი წესრიგის და უსაფრთხოების დაცვას. სამართალდარღვევის ფაქტებზე სამინისტრო შესაბამის სამართლებრივ რეაგირებას მოახდენს.

Public is already aware of the fact that the so called "silent rally" was announced in front of the parliament building on Rustaveli Avenue, alongside of which another manifestation was planned near to the Kashveti temple.
We call on the protesters not to exceed the limits allowed by the law on assembly and expression. At the same time, we warn the organizers of both rallies to refrain from calls for violence and ensure that the demonstrations remain peaceful.
Herewith, taking into account the existing risks, we call on the media representatives to cooperate with the police, to take into account the instructions and recommendations of the representatives of the Ministry of Internal Affairs.
The Ministry of Internal Affairs will ensure the protection of public order and safety. The Ministry will respond accordingly to any fact of violation.