შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა გატარებული საგამოძიებო-ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, დოკუმენტის გაყალბების, ორგანიზებული ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით თაღლითობის და თაღლითობის მცდელობის ბრალდებით ორგანიზებული ჯგუფის 5 წევრი დააკავეს. დაკავებულთა შორის ერთ-ერთი შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელია.
დანაშაული 7-დან 10 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები ყალბი დოკუმენტაციის გამოყენებით ცდილობდნენ ერთ-ერთი მოქალაქის დეპოზიტზე არსებული თანხის თაღლითურად დაუფლებას.
დოკუმენტის გაყალბების, დიდი ოდენობით ორგანიზებული ჯგუფის მიერ თაღლითობის და თაღლითობის მცდელობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 362-ე, 180-ე და 19-180-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

Officers of the General Inspection of the Ministry of Internal Affairs as a result of investigative-operative activities detained 5 members of the organized group based on the relevant Court decision on charges of document forgery, large-scale fraud and attempted swindle committed by an organized group. One of the detainees is an employee of the Ministry of Internal Affairs.
The investigation established that detainees attempted to fraudulently appropriate the money deposited on the account of one of the citizens by using false documents.
Investigation is in progress on the fact of document forgery, large-scale fraud and attempted swindle committed by an organized group envisaged under Articles 362, 180 and 19-180 of the Criminal Code of Georgia.