შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ზ.ს. განზრახ მკვლელობის, დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, წარსულში არსებული უთანხმოების გამო მომხდარი ურთიერთშელაპარაკებისას, ორი პირი - 2001 წელს დაბადებული შ.ქ. და 1988 წელს დაბადებული თ.გ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა.
მიყენებული ჭრილობების შედეგად შ.ქ. ინგოროყვას სახელობის კლინიკაში მიყვანის შემდეგ გარდაიცვალა, თ.გ. კი ღუდუშაურის სახელობის კლინიკაში მკურნალობს და მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი შემთხვევის ადგილის მიმდებარე ტერიტორიიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
განზრახ მკვლელობის, დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე, 19-109-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

The officers of Investigative Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities, detained Z.S. (DoB 1984) for premeditated murder and the attempted murder, committed under aggravating circumstances and illegal purchase-keeping of a firearm.
Committed crime envisages from 11 to 14 years of imprisonment.
The investigation established that due to the conflict which existed in the past, the detainee wounded two persons - Sh.K. (DoB 2001) and T.G. (DoB 1988) with a firearm.
Due to the received injuries, Sh.K. died shortly after being transferred to Ingorokva Clinic. T.G. is undergoing relevant medical treatment at Ghidushauri Clinic, his life is no longer in danger.
Law enforcers have seized the weapon of crime from the territory adjacent to the crime scene.
The investigation is in progress on the fact of premeditated murder and attempted murder, committed under aggravating circumstances and illegal purchase-keeping of a firearm article 108, 19-109 and 236 of the Criminal Code of Georgia.