მაღალი საზოგადოებრივი ინტერესიდან გამომდინარე, ვასაჯაროებთ კახეთის გზატკეცილზე მდებარე "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" ოფისში და მის მიმდებარე ტერიტორიაზე გადაღებულ ვიდეოკადრებს, თუ როგორ მიმართავს პოლიცია ნიკანორ მელიას, ასევე, იქ შეკრებილ მოქალაქეებს და აძლევს გონივრულ ვადას, დაემორჩილონ სამართალდამცველების მოთხოვნებს.
სამინისტროს მიერ ადგილზე გაკეთებული არაერთი გაფრთხილების მიუხედავად, პარტიის ოფისში და მიმდებარე ტერიტორიაზე შეკრებილები არ დაემორჩილნენ პოლიციელთა კანონიერ მოთხოვნას და სამართალდამცველებს ფიზიკური წინააღმდეგობა გაუწიეს.
საპოლიციო ღონისძიების მსვლელობისას, სამართალდამცველებმა შეკრებილებს შენობიდან გასვლის შესაძლებლობა მისცეს და ამ მიზნით უსაფრთხო დერეფანი უზრუნველყვეს.
შეკრებილების ნაწილმა ისარგებლა აღნიშნული დერეფნით და დატოვა შენობა, ნაწილმა კი განაგრძო წინააღმდეგობა და ძალადობრივი ქმედებები, რის ამსახველი კადრებიც საზოგადოებამ არაერთი ტელეკომპანიის პირდაპირ სატელევიზიო ეთერებში, ასევე, სოციალურ ქსელში გავრცელებულ სხვადასხვა ვიდეოში ნათლად იხილა.
სოციალურ ქსელში გავრცელდა ვიდეო, სადაც ასახულია, თუ როგორ ისვრის "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" აქტივისტი მყარ საგანს პოლიციის მიმართულებით, რა დროსაც დაზიანდა იქვე მყოფი მოქალაქის ფოტოტექნიკა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ძალადობისა და წინააღმდეგობის ამსახველ ყველა ფაქტს შეისწავლის და მათზე შესაბამის სამართლებრივ რეაგირებას მოახდენს.

Due to the high public interest, the Ministry of Internal Affairs publishes video footage recorded inside and outside of the “United National Movement” headquarters on Kakheti Highway, depicting the call of police to Nikanor Melia and gathered citizens, giving them a reasonable time to obey the rightful demands of the law enforcement officers.
Despite numerous warnings from the side of the Ministry made on the spot, the gathered demonstrators at the party headquarters and outside the building ignored the lawful request of the police and offered physical resistance to the law enforcers.
In the course of police activities, the law enforcers offered the gathered people to leave the building by safe corridor provided for this purpose.
Part of the demonstrators took advantage and left the building through the offered safe corridor, while other part continued the resistance and violent actions, the footage of which was clearly seen by the public through live TV broadcasts, as well as in various videos spread in social networks.
Video footage depicting a scene how the activist of the "United National Movement" throws a solid object to the direction of the police has been spread in social network as a result of which the photo equipment of certain citizen was damaged.
The Ministry of Internal Affairs will study all facts of violence and resistance for responding to similar cases in full compliance of the law.