შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტისა და შიდა ქართლისა და მცხეთა-მთიანეთის საოლქო პროკურატურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, 2 პირი: 1986 წელს დაბადებული შ.ბ. და 1966 წელს დაბადებული გ.გ. დააკავეს. მათ ბრალი ედებათ ტექნიკურად გაუმართავი ტრანსპორტის საექსპლუატაციოდ გაშვებაში, რამაც ორი ან მეტი ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.
2020 წლის 23 აგვისტოს, დუშეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბისოს მიმდებარე ტერიტორიაზე მომხდარი ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად დაიღუპა 17 ადამიანი, 3 ადამიანი კი მძიმედ დაშავდა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ტურისტული კომპანია შპს „თრეველ ჯის“ დირექტორი - 1986 წელს დაბადებული შ.ბ. და ამავე კომპანიის მიერ დაქირავებული სამგზავრო მიკროავტობუსის მესაკუთრე - 1966 წელს დაბადებული გ.გ. დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 277-ე მუხლის 1-ლი და მე-3 ნაწილებით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს ტექნიკურად გაუმართავი ტრანსპორტის საექსპლუატაციოდ გაშვებას, რამაც ორი ან მეტი ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.

The officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department as well as Shida Kartli and Mtskheta-Mtianeti Regional Prosecutor's Office, as a result of joint operative and investigative activities detained two people on the basis of the relevant court decision: Sh.B., (DoB 1986). and G.G. (DoB 1966) They are accused of releasing a transport for operation with malfunction, resulting in the death of two or more people.
On August 23, 2020, 17 people died and 3 others were seriously injured in a car accident near the village of Biso, Dusheti Municipality.
As a result of the investigative activities, the law enforcers detained the director of the travel company "Travel G" Ltd. - Sh.B., (DoB 1986) and the owner of a passenger minibus rented by the same company - G.G. (DoB 1966).
The investigation is in progress under Article 277, I and III parts envisaged by the Criminal Code of Georgia, which stipulates releasing technically defective vehicle for operation, which resulted in the death of two or more people.