ქალაქ ზუგდიდში, ზვიად გამსახურდიას გამზირზე მდებარე ერთ-ერთ ბანკში შეიარაღებული პირის შეჭრის შესახებ შეტყობინება შინაგან საქმეთა სამინისტროში დაახლოებით 14:21 საათზე შევიდა.
პოლიციის თანამშრომლებმა, მყისიერი რეაგირების რეჟიმში შემოსაზღვრეს შემთხვევის ადგილის მიმდებარე ტერიტორია და დაიწყო დამნაშავის გაუვნებელყოფის ოპერაცია. ამჟამად ადგილზე მობილიზებული არიან სამართალდამცველები, მიმდინარეობს საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებები.
საპოლიციო ღონისძიების მშვიდობიანად წარმართვისთვის, კრიტიკულად მნიშვნელოვანია შემთხვევის ადგილის მიმდებარე ტერიტორიაზე მაქსიმალურად დაცული იყოს უსაფრთხოების ნორმები. შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს მედიის წარმომადგენლებს დაიცვან უსაფრთხოების ნორმები, პირდაპირ ეთერის რეჟიმში არ გადასცენ საპოლიციო ღონისძიების და სპეცდანიშნულების თანამშრომელთა მიერ წარმართული ოპერაციის ამსახველი კადრები. ეს საფრთხეს უქმნის მოქალაქეების და პოლიციელთა სიცოცხლეს, ასევე მათ ჯანმრთელობას.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე, 236-ე და 144-ე მუხლებით დაიწყო. შინაგან საქმეთა სამინისტრო საზოგადოებას ინფორმაციას ეტაპობრივად მიაწვდის.

Today, Ministry of Internal Affairs received report at approximately 14:21 that an armed individual broke into the building of one of the banks, located on Zviad Gamsakhurdia Street, Zugdidi.
Police officers made an instant response, cordoned off the area around the incident site and launched an operation to neutralize the assailant. At this moment, law enforcers are mobilized on the spot, investigative and operative measures are underway.
For the peaceful conduction of police operation, it is criticaly important to ensure safety norms in vicinities of the scene. The Ministry of Internal Affairs would like to call on the media sources to observe the security norms, avoid live coverage of the police activities and operation led by the officers from the Special Forces. The mentioned action will pose a threat to the lives and health of citizens and police officers.
Investigation regarding the aforementioned incident has been launched under the article 179, 236 and 144 envisaged by the Criminal Code of Georgia. Additional information regarding the fact will be later released by the Ministry of Internal Affairs.