მიმდინარე წლის 14 აგვისტოს, ბათუმში, ერთ-ერთ სასტუმროში, საკარანტინო სივრცეში მომხდარ ინციდენტზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტმა გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 115-ე მუხლით დაიწყო.
გამოძიებით დადგენილია, რომ 1993 წელს დაბადებული, საქართველოს მოქალაქე ფ.ჯ. მიმდინარე წლის 13 აგვისტოს სარფის სასაზღვრო-გამტარი პუნქტიდან შემოვიდა საქართველოში, რის შემდეგაც ის, სავალდებულო კარანტინის გავლის მიზნით, თანმხლებ პირთან ერთად, გადაყვანილ იქნა ბათუმში, ერთ-ერთ სასტუმროში, საკარანტინო სივრცის ერთ ნომერში.
14 აგვისტოს ფ.ჯ., რომელიც ამ ეტაპზე გამოძიების მიერ გაურკვეველი მიზეზით არაადეკვატურად და აგრესიულად იქცეოდა, მოულოდნელად სასტუმროს მე-4 სართულიდან სასტუმროს შიდა ტერიტორიაზე გადახტა.

On August 14 of the current year, Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, launched investigation under the article 115 of the Criminal Code of Georgia, regarding the incident that took place in one of the hotels located in Batumi quarantine zone.
Investigation established that, Georgian citizen P.J. (DoB 1993) entered Georgia through “Sarpi” border crossing point on August 13 and was transferred to one of the hotels located in quarantine zone along with accompanying persons and was accommodated in a hotel room.
On August 14, P.J. who behaved inadequately and aggressively, at this point for unknown reasons, unexpectedly jumped from the fourth floor of the hotel.