საქართველოს მთავრობის უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, შინაგან საქმეთა სამინისტროს დროებითი მოთავსების უზრუნველყოფის დეპარტამენტის, დროებითი მოთავსების იზოლატორებში, დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ქვედანაყოფებსა და საექსპერტო კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის ნარკოლოგიური შემოწმების კაბინეტებში კორონავირუსის პრევენციისა და პროფილაქტიკის მიზნით სადეზინფექციო სამუშაოები ჩატარდა.
პრევენციული ღონისძიებების ფარგლებში დასუფთავდა დროებითი მოთავსების იზოლატორის სრული შიდა და გარე პერიმეტრი, მათ შორის სპეციალური ხსნარებით დამუშავდა საკანი, სამედიცინო პუნქტი, შეხვედრების და ადმინისტრაციის სამუშაო ოთახები.
სპეციალური ხსნარებით დამუშავდა ასევე საექსპერტო კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის ნარკოლოგიური შემოწმების სამსახურის ყველა სტრუქტურულ ერთეული. დასუფთავდა როგორც მოსაცდელი დარბაზები და ექიმ-ნარკოლოგთა ოთახები, ასევე ინვენტარი. დამუშავდა ნარკოლოგიური შემოწმების სამსახურის სამუშაო ოთახები, მოქალაქეთა მისაღები, მოსაცდელ ოთახები.
პრევენციული ღონისძიებების ფარგლებში სპეციალური ხსნარებით დამუშავდა დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის მოქალაქეთა მომსახურების ცენტრი, და ასევე დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ადმინისტრაციული შენობა.
კორონავირუსის გავრცელების პრევენციისა და რისკების ეფექტიანი მართვის მიზნით სადეზინფექციო სამუშაოები უკვე ჩატარდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს ყველა ფილიალში , ასევე საპატრულო პოლიციის ერთიანი მიმსახურების ცენტრის სამუშაო სივრცეებში.
რისკების ეფექტიანი მართვის მიზნით სადეზინფექციო სამუშაოები შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფების სტრუქტურულ ერთეულბში მთელი ქვეყნის მასშტაბით რეგულარულად ჩატარდება.

According to the decision of the Inter-Agency Coordination Council of the Georgian government, disinfection works have been carried out at temporary detention isolators of the Ministry of Internal Affairs as well as in structural units of Security Police and drug testing cabinets of Forensic-Criminalistics Department in order to prevent the spreading of the new coronavirus disease and to offer effective risk management.
Within the context of preventive measures, the complete internal and external perimeter of the temporary detention isolators has been cleaned, including special solutions treatment for cells, medical facilities, meeting rooms and office of the administration.
All structural units of Forensic-Criminalistics Department have also been treated with special disinfection solutions. Waiting rooms and rooms for doctor-narcologists have been cleaned, as well as the inventory, work rooms for examination on drug addiction, work space, waiting rooms and area of receptions.
Within the frames of preventive measures, the Citizens Service Center of the Security Police Department and the administrative building of the same structural unit were also treated with special solutions.
Disinfection works have already been carried out at Service Agency branches and work spaces of the Unified Service Center under the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs.