შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის წარმომადგენლებს ადამიანური რესურსების მართვის საკითხებზე ტრენინგი ჩაუტარდათ. სწავლება ნატო-საქართველოს პროფესიული განვითარების პროგრამის მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის -„ადამიანური რესურსების მართვა“ ფარგლებში განხორციელდა.
ტრენინგის მიზანი იყო შსს-ს აკადემიის თანამშრომლების შესაძლებლობების განვითარება ადამიანური რესურსების მართვის მიმართულებით.
სწავლების დახურვის ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ალექსანდრე დარახველიძე და ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელი - ალექსანდრე ვინიკოვი დაესწრნენ, რომლებმაც ტრენინგის მონაწილეებს სიტყვით მიმართეს.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ და ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელმა ყურადღება გაამახვილეს იმ პროექტების მნიშვნელობაზე, რომლებიც შსს-ს აკადემიაში ნატო-საქართველოს პროფესიული განვითარების პროგრამის აქტიური მხარდაჭერით ხორციელდება.
ალექსანდრე დარახველიძემ ხაზი გაუსვა პროექტის ფარგლებში მიღწეულ შედეგებს, კერძოდ, შსს-ს აკადემიის თანამშრომელთა შეფასების სისტემისა და სამუშაო აღწერილობების განახლებული კონცეფციის მნიშვნელობას.
ღონისძიების დასასრულს, ალექსანდრე დარახველიძემ ნატო-საქართველოს პროფესიული განვითარების პროგრამის წარმომადგენლებს მადლობა გადაუხადა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის შესაძლებლობების განვითარებაში გაწეული მხარდაჭერისთვის.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ და ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელმა - ალექსანდრე ვინიკოვმა სწავლების მონაწილეებს შესაბამისი სერტიფიკატები გადასცეს.

Representatives of the MIA Academy have been trained on the issues of Human Resources Management. The training was conducted within the frames of the project “Human Resources Management” that has been implemented with the support of NATO-Georgia Professional Development Programme (PDP).
The training aimed at enhancing the capacity of employees of the MIA Academy on the issues of Human Resources Management.
The closing of the training was attended by the Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze and the Head of the NATO Liaison Office in Georgia - Alexander Vinikov, who has addressed the participants.
The Deputy Minister and the Head of the NATO Liaison Office drew attention to the importance of the projects that are being implemented in the MIA Academy with the active support of the NATO-Georgia PDP. Aleksandre Darakhvelidze emphasized the results achieved within the frames of the project, in particular, the importance of the developed performance evaluation concept and updated job description of the MIA Academy personnel.
At the end of the event, Aleksandre Darakhvelidze expressed gratitude to the NATO-Georgia PDP Program for their support in developing the capabilities of the MIA Academy.
The respective certificates have been handed over to the participants by the Deputy Minister Aleksandre Darakhvelidze and the Head of the NATO Liaison Office in Georgia - Alexander Vinikov.