საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიამ სტანდარტიზაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის - ISO 21001:2018 ხარისხის მართვის სერტიფიკატი მიიღო. ISO 21001:2018 კატეგორიის სერტიფიკატი საგანმანათლებლო დაწესებულებებზე ვრცელდება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიისთვის სერტიფიკატის მიღების პროცესი განხორციელდა ევროკავშირის ტექნიკური დახმარების პროექტის - „ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის ხელშეწყობა“ - დაფინანსებითა და მასერტიფიცირებელი ორგანოს - „ბიურო ვერიტას ჯორჯია“ ჩართულობით.
ISO 21001:2018 წარმოადგენს სტანდარტიზაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის უახლეს გამოცემას საგანმანათლებლო ორგანიზაციების მენეჯმენტის სისტემების რეგულაციისათვის. აღნიშნული სტანდარტი ორიენტირებულია საგანმანათლებლო ორგანიზაციების მენეჯმენტის სისტემის გაძლიერებაზე, მათი მომსახურებისა და პროდუქტების ხარისხის ამაღლებაზე.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემია ერთადერთი პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებაა საქართველოში, რომელსაც სტანდარტიზაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის ISO 21001:2018 სერტიფიკატი გააჩნია.

Academy of the Ministry of Internal Affairs obtained accreditation in accordance with ISO 21001:2018 international standard. Certificate of ISO 21001:2018 category is applied to educational organizations.
The process of obtaining ISO certificate for the Academy of the Ministry of Internal Affairs was funded by the EU Technical Assistance Project - "Promoting the Fight against Organized Crime" and with the involvement of the certification body - "Bureau Veritas Georgia".
ISO 21001:2018 is the latest publication of International Organization for Standardization in the field of regulation educational organizations management systems. ISO standard is focused on strengthening the management system of educational organizations, improving the quality of their services and products.
It is notable that, Academy of the Ministry of Internal Affairs is the only professional educational institution in Georgia, which has the certificate from the International Organization for Standardization - ISO 21001: 2018.