შინაგან საქმეთა სამინისტროს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს პირველ განყოფილებაში მიმდინარე წლის 18 მაისს შევიდა შეტყობინება, რომ თბილისში, ჭავჭავაძის გამზირზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლა განხორციელდა. მიღებული შეტყობინების საფუძველზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გაირკვა, რომ გასროლა 1979 წელს დაბადებულმა ლ.რ.-მ განახორციელა.სამართალდამცველებმა იგი ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიების პირველადი ინფორმაციით, თბილისში, ჭავჭავაძის გამზირზე, ლ. რ.-სა და მის ძმას - 1981 წელს დაბადებულ ზ.რ.-ს კონფლიქტი მოუხდათ 1992 წელს დაბადებულ გ.ვ.-სთან, რა დროსაც ლ.რ.-მ ცეცხლსასროლი იარაღიდან უმისამართოდ გაისროლა. სროლის შედეგად არავინ დაშავებულა. პოლიციამ ნივთმტკიცებად ამოიღო ცეცხლსასროლი იარაღი, რომლიდანაც გასროლა განხორციელდა.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ს 236-ე მუხლით, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს.

On May 18 of the current year the First Division of Vake-Saburtalo Division of the Ministry of Internal Affairs, received notification that there was shooting from a firearm in Chavchavadze Avenue, Tbilisi. As a result of operative-investigative activities conducted on the basis of the information received, it was established that the shot was made by L.R. (DoB: 1979). The law enforcers detained him for illegal purchase-keeping and carrying of firearms.
According to the initial investigation in Chavchavadze Avenue, Tbilisi, L.R and his brother Z.R. (DoB: 1981) had a conflict with G.V. (DoB: 1992); during the mentioned conflict L.R. fired from the firearm. No one was injured as a result of shooting. Police seized firearm from which the shot was made.
The investigation is in progress under the Article 236 of the Criminal Code of Georgia (illegal purchase, keeping and carrying of firearms).