შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საქართველოს მასშტაბით სხვადასხვა დროს ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად სისხლის სამართლის 765 საქმეზე ნივთმტკიცებად ამოღებული ნარკოტიკული საშუალებები გაანადგურა, რომელთა საერთო ღირებულება ე.წ. შავ ბაზარზე, დაახლოებით, 6 მილიონ-ნახევარი ლარია.
სამართალდამცველები ნარკოტიკებს და ფსიქოაქტიურ ნივთიერებებს შინაგან საქმეთა მინისტრის შესაბამისი ბრძანების საფუძველზე, სასამართლოს განაჩენის შემდეგ, სპეციალური მუდმივმოქმედი კომისიის თანდასწრებით, ეტაპობრივად ანადგურებენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გაანადგურა უკანონო ბრუნვიდან ამოღებული ნარკოტიკული საშუალებები: 291 კილო და 340 გრამი „კანაფი“ , 18 კილო და 364 გრამი „მარიხუანა“ , 290 გრამი "ჰეროინი", 981 აბი "სუბუტექსი", 630 აბი "კოდეინი", 448 აბი და 5,46 გრამი "მდმა", 262 კაფსულა და 25 გრამი "პრეგაბალინი", 218 აბი და 16 გრამი "ტრამადოლი", 133 აბი "ამფეტამინი", 5 ამპულა "მორფინის ჰიდროქლორიდი", 53 გრამი "მეტადონი", 4,5 გრამი "მორფინი" და 36 გრამი კანაფის ფისი.
სამართალდამცველებმა უკანონო ბრუნვიდან ნივთმტკიცებად ამოღებული ნარკოტიკები ახალი ტექნოლოგიით, გარემოსდაცვითი თანამედროვე სტანდარტების მაღალტემპერატურულ ღუმელში გაანადგურეს.
ნარკოტიკული საშუალებების განადგურების პროცესს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებთან ერთად, სხვადასხვა სამინისტროს და უწყების წარმომადგენლებიც დაესწრნენ.

The Ministry of Internal Affairs has destructed drugs seized as evidence at various stages of investigation of 765 criminal cases. The value of the destructed drugs at the so called “black market” is approximately 6.5 million Gel.
Based on the special Decree of the Minister of Internal Affairs and following the relevant Court decision, law enforcers are regularly conduct destruction of drugs and psychoactive substances in special incinerator, in presence of the Standing Commission representatives.
As a result of investigative activities held across the country, the Ministry of Internal Affairs destructed the following drugs seized from illegal circulation, in particular: 291 kg. and 340 gr. of cannabis, 18 kg. and 364 gr. of “Marijuana”, 290 gr. of “Heroin”, 981 pills of “Subutex”, 630 pills of “Codeine”, 448 pills and 5,46gr of “MDMA”,262 capsules and 25 gr. of “Pregabalin”, 218 pills and 16 gr. of “Tramadol”, 133 pills of “Amphetamine”, 5 ampules of "Morphine hydrochloride, 53 gr. of “Methadone”, 4,5 gr. of “Morphine” and 36 gr. of semi-processed cannabis.
The mentioned drugs have been destructed in a special incinerator, in accordance with the existing environmental standards.
Process of drug destruction was attended by representatives of the Ministry of Internal Affairs as well as the official representatives of the various Ministries and governmental agencies.