შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული ბ.ს., დამამძიმებელ გარემოებაში ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 2 მარტს, ბრალდებულმა დედას - 1958 წელს დაბადებულ თ.ტ.-ს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა, შემდეგ კი, კვალის დაფარვის მიზნით, გარდაცვლილი ქალის ცხედარს მათსავე საცხოვრებელი სახლის ეზოში ცეცხლი წაუკიდა.
გამოძიება დამამძიმებელ გარემოებაში ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained B.S. (DoB 1991) in Tbilisi for premeditated murder under aggravating circumstances committed against the family member.
Committed crime envisages from 13 to 17 of imprisonment.
Investigation established that on March 2, on the basis of conflict, detainee inflicted lethal injury to his mother – T.T. (DoB 1958) with a cold steel and set fire to the victim’s body in the yard of their house to conceal the traces of crime.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder under aggravating circumstances committed against the family membe, article 111 and article 109, II part, sub-paragraph “F” of the Criminal Code of Georgia.