შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, 1991 წელს დაბადებული გ.ზ., ხოლო განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით - 1988 წელს დაბადებული ბ.ბ. ცხელ კვალზე დააკავეს.
ჩადენილი დანაშაულები 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გ.ზ.-მ, რომელიც თბილისში, ჩეჩელაშვილის ქუჩაზე, ერთ-ერთ ოჯახში სტუმრად იმყოფებოდა, ამავე ქუჩაზე მცხოვრებ 1993 წელს დაბადებულ გ.ს.-ს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით, სხეულზე დაზიანებები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. შემთხვევის ადგილზე ასევე იმყოფებოდა ბ.ბ., რომელმაც მომხდარის შესახებ სამართალდამცველებს არ შეატყობინა.
დაჭრილი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფმა სამკურნალო დაწესებულებაში გადაიყვანა. მიყენებული ჭრილობების შედეგად, გ.ს. საავადმყოფოში გარდაიცვალა.
გამოძიება განზრახ მკვლელობისა და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის დაფარვის ფაქტებზე, საქართველოს სსკ-ის 108-ე მუხლით და 376-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს.

The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result immediate operative-search and investigative activities, detained G.Z.(DoB 1991) on the fact of premeditated murder and B.B (DoB: 1988) for non-reporting especially grave crime.
The crime committed envisages 15 years of imprisonment.
The investigation established that the accused G.Z, who was a guest of one of the families in Chechelashvili Street, Tbilisi, on the basis of conflict inflicted bodily injuries with a cold steel to G.S. (DoB: 1993) and fled from the crime scene. The crime scene was also attended by B.B., who failed to inform the law enforcers about the incident.
The injured was transferred to a medical facility by an ambulance team. As a result of the wounds inflicted, G.S. died in the hospital.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and failure to report the crime; the crime envisaged by the Article 108 and part III of the Article 376 of the Criminal Code of Georgia.
Investigation is underway with the view of identification and detention of other persons involved in the crime.