შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული გ.ა. დააკავეს. მას ბრალად ედება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანება, რამაც ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია. ჩადენილი დანაშაული 4-დან 7 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
მიმდინარე წლის 13 აპრილს შინაგან საქმეთა სამინისტროში შემოვიდა შეტყობინება, რომ მუხიანში, ერთ-ერთ საცხოვრებელ კორპუსთან ნანახი იქნა დაჭრილი ახალგაზრდა მამაკაცი. პოლიცია შემთხვევის ადგილზე უმოკლეს დროში გამოცხადდა. მამაკაცს ქვედა კიდურებზე ცეცხლნასროლი ჭრილობები აღენიშნებოდა. დაჭრილი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ კლინიკაში გადაიყვანა, თუმცა, მიყენებული ჭრილობების შედეგად, იგი საავადმყოფოში გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ოპერატიულად ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, მომხდარიდან რამდენიმე საათში, სასაზღვრო გამშვები პუნქტი „წითელი ხიდის“ ტერიტორიაზე, გარდაცვლილის ნათესავი - გ.ა. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
პოლიციამ გ.ა.-ს სახელზე რეგისტრირებული, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - „რემუმინგტონ 700“ -ის მოდელის შაშხანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო. შემთხვევის ადგილიდან, ასევე, ამოღებულია ტყვიის 2 მასრა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას, რამაც ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.

The officers of Gldani-Nadzaladevi Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-searching and investigative activities detained G.A. (DoB: 1982). The detainee is charged with intentional serious damage to health, which resulted in death of a human being. The crime committed is punishable with the term of imprisonment from 4 to 7 years in length.
On April 13 of the current year the Ministry of Internal Affairs was reported that near one of the residential building in Mukhiani the body of a young injured man was seen. Police immediately arrived to the crime scene. There were injuries on the lower extremities of a body inflicted from the firearm. The wounded individual was transferred to the hospital by the emergency brigade, however, as a result of the injuries he died in the hospital.
As a result of immediate searching and investigative activities the law enforcers in few hours after the incident at the border check point “Red Bridge” detained G.A., the relative of the deceased as an accused.
As the material evidence the Police seized the rifle – “Remington 700” – registered on the name of G.A. Also 2 cartridge cases of bullets were seized from the crime scene.
The investigation is in progress under the Article 117 of the Criminal Code of Georgia, which means intentional damage to health, causing the death of a person.