შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტისა და ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1953 წელს დაბადებული გ.მ. განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, ცხელ კვალზე, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, სოლომონ დოდაშვილის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, მეზობელი, 1986 წელს დაბადებული უცხო ქვეყნის მოქალაქე - მ.მ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა. მიყენებული ჭრილობების შედეგად, მამაკაცი ადგილზე გარდაიცვალა.
პოლიციამ შემთხვევის ადგილიდან მკვლელობის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ს 108-ე მუხლით და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

The officers of Isani-Sagori police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained G.M. (DoB 1953) for premeditated murder and illegal purchase-keeping and carrying of firearm.
Investigation established that on the basis of conflict, detainee shot his neighbor, the citizen of India- M.M. (DoB 1986) residing on Solomon Dodashvili Street with a firearm. Due to the received injury the victim died at the place of crime.
The weapon of murder was seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and illegal purchase-keeping and carrying of firearm, articles 108 and 236, III part, sub-paragraph IV of the Criminal Code of Georgia.