შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ძმები - 1993 წელს დაბადებული ა. წ. და 1997 წელს დაბადებული გ.წ. ავტომობილების გაქურდვის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა ნაძალადევის რაიონში, ვასილ თამარაშვილისა და გულრიფშის ქუჩებზე, მოქალაქეების კუთვნილი ავტომობილებიდან აკუმულატორები მოიპარეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულები მომხდარიდან რამდენიმე დღეში დააკავეს.
დაკავებულებმა ნაძალადევის რაიონში მათ მიერ ჩადენილი კიდევ ორი ავტომანქანის გაქურდვის ფაქტი აღიარეს.
სამართალდამცველებმა მოპარული აკუმულატორები ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით, სატრანსპორტო საშუალების წინააღმდეგ ჩადენილ ქურდობის ფაქტებზე მიმდინარეობს.

The officers of Gldani-Nadzaladevi police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained brothers- A.Ts. (DoB 1993) and G.Ts. (DoB 1997) for car robbery.
Investigation established that detainees stole accumulators from cars parked on Vasil Tamarashviili and Gulrifshi streets, district Nadzaladevi. After the crime, detainees managed to flee from the place of crime.
Offenders were taken under arrest by the law enforcers several days later.
Detainees also admitted having stolen accumulators from two more cars in the same district.
Law enforcers seized the stolen accumulators as evidence.
Investigation is in progress son the fact of theft, article 177, III part, sub-paragraph “D” envisaged by the Criminal Code of Georgia.